Mina Başaran Bursu

11 Mart’ta hayata gözlerini yuman 11 genç kız anısına kurulan ‘Mina Başaran Burs Fonu’ sayesinde 11 kıza burs veren anne Beril Başaran, yardımlarını sürdürdü. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği ile hayata geçirilen projeden yararlanan gençler, kendi ışıklarını ‘Mina’nın Çocukları’ projesine aktardı. 11 genç kızın kardeşlerine yardım eli uzattığı projenin duyurusunu Mina Towers’da yapan Beril Başaran, şöyle dedi: “Üniversiteyi dereceyle kazanan 11 genç kız, ‘Mina Başaran’ın Çocukları’ projesiyle kendi yörelerinden seçtikleri 10-14 yaş arası öğrencilere rehberlik ederek; kırsal alanlardaki eğitim ve gelişimlerini desteklemek, hayata ileri düzeyde hazırlanmalarını amaçlamaktadır.”

Mina Başaran’ın anısını yaşatmak için başlatılan burs fonundan ihtiyaç sahibi genç kızlar yararlandı. İlk 11 kızımız ile başlayan “Mina’nın Çocukları’ projesi şuan 20 kızımız ile yürütülmektedir. 20 genç kız şimdi de kendilerinden küçük öğrencilere rehberlik edip onlara destek olacak. Bu sayede iyilik zinciri büyüyecek.

 

2021 Mina Başaran Sosyal Sorumluluk Ödülleri Sahiplerini Buldu!

2021 Mina Başaran sosyal sorumluluk ödülleri sahiplerini buldu. Toplamda 20 başarı ödülü başarılı öğrencilerimize dağıtılmıştır. Aynı zamanda burs kapsamında 20 öğrencimiz de staj hakkına sahip olmuşlardır. Mina BAŞARAN bursu şuan 16 kızımız ile devam etmektedir. Hayatlarına destek olacak bursun yanı sıra kızlarımızın her türlü ihtiyaçları derneğimiz tarafından karşılanmaktadır.

 

2022 Mina’nın Çocukları Projesi Sanat Bursu

Mina’nın Çocukları projesi 2021-2022 öğretim yılında 2 öğrencisine sanat bursu vermeye başlamıştır.

Sanat burs Programı Nedir?
Sanat Burs Programı kapsamında müzik bilimleri, icra sanatları ve güzel sanatlar alanlarında öğrencilere lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde  Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde burs imkânı sağlanmaktadır.